גנרטורים להשכרה

מתי צריך להשכיר גנרטור ומתי זה עדיף על פני רכישה?השכרת גנרטורים

גנרטור הוא ציוד מרכזי והכרחי בהפקה של מסיבות ואירועים המתקיימים בחוץ, תחת כיפת השמיים, כמו פארקים, גנים, כיכרות או בחיק הטבע. הגנרטור מאפשר לחבר אליו כלים חשמליים ומערכת הגברה, מחשבים, תאורה, אמצעי חימום וקירור ועוד, כך שניתן ליהנות מהיתרונות של האזור הפתוח, יחד עם היתרונות שהעולם המודרני מאפשר – מוסיקה מוגברת, תאורה ועוד.

אפשר לרכוש גנרטור שישמש אתכם בדרך קבע, וזה אפילו כדאי אם אתם מפיקים הרבה מאוד אירועים, אך אפשרות מועדפת במקרה של הפקת אירועים מזדמנים היא השכרת גנרטור לאירוע הספציפי. במידה שאתם מארגנים אירועים בתדירות גבוהה, יהיה משתלם יותר כלכלית לרכוש גנרטור, כמובן, אך אפשרות ההשכרה עדיפה פעמים רבות בזכות האחריות שניתנת על-ידי חברת ההשכרה על הציוד.

יתרון נוסף להשכרת גנרטור לעומת רכישה היא בעובדה שניתן לשכור גנרטור מסוים לפי אופי האירוע ולהתאים אותו כך שיענה בדיוק על הצרכים שלכם. ישנם מספר קריטריונים בבחירת גנרטור, עליהם שווה להתעכב.

מה צריך לדעת לפני שמשכירים גנרטור?

בין שאר הפרמטרים המבדילים גנרטור אחד מהשני גנרטורים נבדלים האחד מהשני מצוי סוג הדלק עליו הם פועלים: סולר או בנזין. לרוב סולר יהיה זול מבנזין, אך מאידך גנרטור סולר גורם לזיהום גדול יותר וגם מפיק רעש רב יותר לעומת גנרטור הפועל על בנזין. לכן, אם איכות הסביבה היא עניין חשוב עבורכם, או שאתם מעוניינים ברעש לוואי מינימאלי, בחרו גנרטור בנזין; אחרת גנרטור סולר יתאים לכם וגם עלותו תהיה נמוכה יותר. ישנם גם גנרטורים משולבים אך גנרטורים מסוג זה מתאימים רק לרכישה ולא לשכירה.

איזה הספקים יש ואיך יודעים מה לבחור?

אפשר לתאר גנרטור כמו תחנת רוח קטנה. הספק של גנרטור נמדד ביחידות של וואט (W) וכדי שהגנרטור יוכל לספק חשמל באירוע שלכם יש לחשב במדויק את ההספק של הציוד שאתם מתכננים להביא ולהפעיל. אי אפשר להפעיל ציוד רב הצורך הספק חשמל גבוה על גנרטור בעל הספק נמוך. חשוב לבדוק עבור כל ציוד שאמור להיות מחובר לגנרטור את ההספק שלהם ולפי זה לחשב את ההספק הכולל הדרוש לכם. כדאי להשאיר מרווח נשימה שיאפשר התמודדות עם עומסים לא צפויים. הגברת אירועים, למשל, צורכת חשמל רב, כמו גם מסכי הקרנה ואמצעי חימום וקירור.
נוחות שימוש וניידות
גם נוחות השימוש ומידת הניידות מבדילים בין גנרטורים. ייתכן שתעדיפו גנרטור שזמן הפירוק וההתקנה שלו קצר, על פני אחד שדורש זמן עבודה רב יותר ופחות נוח לנייד אותו. השכרת גנרטור מאפשרת להעביר את האחריות לפרטים הללו לחברת ההשכרה, לעומת רכישת גנרטור שהופכת אתכם לאחראים עליו מהתחלה ועד הסוף. בכל מקרה, הקפידו לבדוק את נוחות השימוש וקלות הניוד של הגנרטור ממקום למקום לפני שאתם רוכשים או שוכרים גנרטור, וודאו כי הוא כולל מייצב זרם (AVR), לטובת פעולה תקינה של הציוד שיתחבר אליו.

אילו סוגי גנרטורים קיימים ואיך בוחרים מה מתאים לנו?

כאשר מחפשים גנרטור להשכרה ישנם כמה פרמטרים שחשוב להכיר כמו תפוקה, יציבות זרם, משקל, צריכת דלק ומידת הרעש שהם יוצרים בזמן עבודה:
• תפוקה: תפוקת החשמל של הגנרטור קובעת איזה מכשירים תוכלו לחבר אליו, ויש לחשב זאת מראש, כאמור. דוגמא מתמטית לחישוב הספק החשמל – מערכת הגברה שצורכת 1000 וואט ומערכת תאורה שצורכת 1000 וואט נוספים – 2000 וואט בסך הכל (או 2 קילו-וואט). עליכם להוסיף 15% רזרבה (300 וואט) כך שהגנרטור שיתאים לכם הוא גנרטור 2.5 קילו-וואט (KVA).
• יציבות זרם: כאשר הגנרטור מיועד להפעלת מוצרים אלקטרוניים כמו טלוויזיה או מחשב, עליכם לוודא שהגנרטור כולל מערכת מייצבת מתח, שתמנע מהמכשירים לחטוף מכות חשמל.
• משקל: גנרטור בעל משקל קל יהיה עדיף, כיוון שכך יהיה קל יותר לשאת אותו ולהעביר אותו ממקום למקום.
• צריכת דלק: קיימים 3 סוגי גנרטורים מבחינת צריכת דלק: גנרטור בעל 2 פעימות, שההוא גנרטור ישן שמצריך עירבוב של שמן עם בנזין. גנרטור 4 פעימות שכולל מקום נפרד לשמן ומקום נפרד לבנזין ונפוץ יותר בשימוש. גנרטור שעובד על סולר ומתאים לעבודה מאומצת וממושכת ומאפשר חיסכון בהוצאות, אבל מזהם יותר ומרעיש יותר.
• עוצמת רעש: כמובן שעדיף לבחור בגנרטור שמפיק רעש לוואי מינימאלי, או אפילו גנרטור מושתק, אך לפעמים ישנה אופציה להעמיד את הגנרטור במקום מרוחק מספיק מהאירוע ולהעדיף פתרון זול יותר ומרעיש יותר.
• מוצא הגנרטור: גנרטור להשכרה עדיף שיהיה גרמני או אמריקאי, אבל לא סיני, כמעט כמו בכל מוצר אחר שאנו רוצים שיהיה איכותי.
• חשוב שהחברה להשכרת גנרטורים עמה אתם עובדים תכלול צוות טכנאים מקצועי ושירות לגנרטורים על-פי כללי הבטיחות המקובלים בתפעול גנרטורים. חברה המספקת שירות לקוחות משך 24 שעות ביממה מהווה יתרון גדול על פני אלו שלא. דאגו לבצע מחקר מקדים באינטרנט אודות שביעות רצון של לקוחות עבר מהמוצר ואם אפשר – בחרו בחברה שקיבלתם עליה המלצות אישיות ממכרים.