כל מה שרציתם לדעת על צ'ילרים

חברת אל-רם מציעה צ'ילרים להשכרה ומשכירה צ'ילרים חדשניים, יעילים ועוצמתיים במיוחד לאירועים גדולים, גופים תעשייתיים, מפעלים וכדומה. הצ'ילרים מבטיחים קירור אפקטיבי גם בחללים גדולים וגם במקרים בהם נדרשת עבודה רצופה וממושכת, וקיים מבחר גדול של יחידות שקטות וחסכוניות באנרגיה, לטובת שמירה על סביבה נקייה וללא רעשים.

השכרת צ'ילרים
מה זה צ'ילר ולמי זה מיועד?

צ'ילר הוא מצנן בעברית ומדובר, למעשה, במערכת קירור מים לטמפרטורות נמוכות המותקנת במבנים גדולים. הקירור מבוצע עלי-די מעבר מים דרך צינורות ומשאבות באזורי המבנה והחללים הדורשים קירור. שיטת הקירור מזכירה את השיטה באמצעותה הגוף שלנו מצנן את עצמו על ידי אידוי נוזלים והזעה. כך גם צ'ילר עובד: כאשר מוכנס לחלל זרם אוויר מעורבב במים קרים, הטמפרטורה בחלל תרד, תוך שמירה על אחוז הלחות באוויר, יחד עם חיסכון בחשמל.
צ'ילרים מתאימים לשימוש בעיקר בחללים גדולים, בניגוד למאווררי תקרה למשל, המתאימים לחללים קטנים יותר או הפרשי טמפרטורה נמוכים יותר.
הצ'ילרים המודרניים והחדשניים שלנו הם יחידות הכוללות מחברים מהירים עם סקאלת עוצמות רחבה, בתפוקה שבין 10 ל-200 טון. החברה מציעה גם מזגנים ניידים בעלי תפוקה של 5 עד 50 טון קירור ליחידה ויחידות טיפול אוויר ניידות בהספק מרשים של 4,000 – 30,000 CFM.

אופן פעולת הצ'ילר

פעולת הצ'ילר מתחילה במאוורר סגור בקופסת ווקום ומוקף בשלושה מזרנים מיוחדים המורטבים תמידית במים והאוויר נשאב החוצה דרכם, דבר היוצר תחושה של אוויר קר. האוויר מוזרם מעל מים מצוננים לטמפרטורה נמוכה מאוד באמצעות גז, והאוויר המקורר נושב לעבר החלל שיש לקרר ומצנן אותו ביעילות ובמהירות.

יתרון הצ'ילר לעומת מזגן

מזגן, כמו מכשירים חשמליים רבים אחרים, עובד על מדחס וצורך כמות גדולה של חשמל והוא חייב לעבוד בשטחים סגורים, אחרת הקור שהוא יוצר נעלם ברגע. מצנן, לעומת זאת, אינו עובד על מדחס, כך שצריכת החשמל שלו נמוכה מאוד ומגיעה ל- 400 עד 600 וואט, או 1.7-2.6 אמפר. צריכת חשמל במזגן, לעומת זאת, יכולה להגיע גם ל-16 אמפר ויותר. מדובר בצריכת חשמל גבוהה פי 8!
חסרון משמעותי נוסף שיש למזגן הוא בתחושת היובש שהוא גורם. קל להתייבש באוויר שמקורר על-ידי מזגן, מפני שלא מרגישים בקור או חום קיצוניים. לעומתו, הצ'ילר שומר על לחות האוויר ולא מייבש אותו, בזכות כך שהאוויר הקר או החם מגיע לאחר התערבבות עם מים חמים או קרים.

צ'ילר – גם מחמם?

עד כה דברנו על קירור בלבד של חללים, אך צ'ילר, למרות התרגום המילולי של המילה – מצנן, יכול גם לחמם. במידה שמשתמשים במים חמים במקום קרים, האוויר שנושב מעליהם מתחמם וכך מחמם את החלל המיועד. אופן החימום, אם כך, זהה לאופן הקירור, מלבד טמפרטורת המים והוא נשעה באותה היעילות בדיוק.
לכמה זמן ניתן להשכיר צ'ילרים?
חברת אלרם מתמחה בהשכרת ציוד מסוגים שונים, ובכלל זה גם צ'ילרים להשכרה. את הציוד, כולל הצ'ילרים, ניתן להשכיר לפרקי זמנים שונים, משעות ספורות ועד שנים. לאורך תקופת ההשכרה החברה מעניקה גיבוי טכני מלא ליחידות המושכרת ומחויבת בשירות תחזוקה בכל הארץ 24 שעות ביממה.

צ'ילר תעשייתי

צ'ילר תעשייתי הוא מכשיר מרכזי בענף התעשייה שמשמש לקירור נוזלים או גזים בתהליכים תעשייתיים. הצ'ילר מיועד להסרת חום מהנוזלים או הגזים על ידי פריקתו לאוויר. מכיוון שתהליכי הייצור והתעשייה דורשים קירור או חימום של חומרים ותהליכים שונים, הצ'ילר התעשייתי הפך לציוד חיוני במגוון תעשיות כגון כימיה, ייצור ועיבוד מזון ועוד.

מה שמייחד את הצ'ילר התעשייתי הוא בעיקר יכולתו לקירור כמויות גדולות של חום בטמפרטורות נמוכות או גבוהות, בהתאם לדרישות הייצור. בנוסף, צ'ילרים תעשייתיים נבנים בגדלים ובעמידויות שונים, כך שהם יכולים לעמוד בתנאי שימוש תעשייתי ממושכים. עם התפתחות הטכנולוגיה, צ'ילרים תעשייתיים מצוידים במערכות בקרה מתקדמות שמסייעות בניטור ושליטה על הפעולה שלהם, והם מיועדים לשימוש במגוון רחב של תעשיות ויישומים.

יתרונות בהשכרת מצננים מבית אל-רם

• חיסכון כלכלי וחיסכון בחשמל
• פריסה ארצית ואספקה מיידית
• מערכות מתקדמות העוברות בקרת איכות מחמירה
• התקנה מלאה ללא פגיעה באסתטיות המבנה
• הכוונה וייעוץ לשימוש יעיל ונכון
• שירות תמיכה 24 שעות ביממה – 7 ימים בשבוע
• תפוקה במגוון טווחים רחב (10 – 200 טון)
• צ'ילר לכל מטרה ולכל חלל
• טווח השכרה קצר או ארוך, על-פי הדרישה